Yeni Volkswagen Tayron Özellikleri ile Tanıtıldı

Volkswagen ailesine yepyeni bir araç daha katıldı. Yeni Volkswagen Tayron, Coupe formu ve keskin hatlarıyla dikkatleri üzerine çeken kompakt suv olarak lanse edildi. Buyurun aracı yakından tanıyalım.


Yeni Volkswagen Tayron Özellikleri

MQB platformunda üretilen Yeni Volkswagen Tayron, 4.6 metre uzunluğa ve 2.7 metrelik aks mesafesine sahip olup kompakt SUV sınıfta boy gösteriyor. Tiguan modelini ele aldığımızda bu aracın daha estetik durduğunu söyleyebiliriz. Ledli farları ile dikkatleri üzerine çeken araç, büyük ön ızgara yapısı ile ailenin reisi Atlas’a atıfta bulunurken küçük kardeşe de farlardan gönderme yapan karma ama başarılı tarza kavuşmuş. Arkada ise premium SUV olan Touareg’dan izler taşıyan aracın jant seçimi de fena sayılmaz.

Yeni Volkswagen Tayron

Yeni Volkswagen Tayron yaşam alanına geçtiğimizde ise tamamen dijital kokpite geçildiğini görüyoruz. Hem gösterge hemde multimedya ekranı dijital dünyaya emanet edilmiş. Açıkçası Tiguan yerine bu araç Türkiye pazarına satışa sunulsa daha mantıklı olurdu.

Yeni Volkswagen Tayron İçi

Aracın motor seçenekleri tam olarak açıklanmadı ama 1.4 TSi ve 2.0 TSi benzinli motorların kullanılması bekleniyor. Hatta casusu kameralara yakalanan fotoğraflarda Tayron yazısının altındaki 380 TSi yazısı dikkat çekmişti. Volkswagen bu kısaltmayı Güney Amerika ve Çin’deki modellerinde kullanıyor. Bu kısaltmanın anlamı 2.0 litre 220 beygirlik TSi motora işaret ediyor. Motorun gücü heyecan verici duruyor. Birde R-Line olarak alındığı zaman tadından yenmez. Fakat Volkswagen Tayron ya da diğer Volkswagen modellerinin iki litrelik motorla hemde benzinli olarak ülkemizde binmek ağır külfet getirdiği için 1.4 TSi ile ciddi kitleye seslenebilir diye düşünüyorum. Fakat VW Tayron şimdilik Avrupa pazarı için satışa sunulmayacak. Zaten lansmanı Çin’de yapılmıştı. Asya ve Güney Amerika pazarı için satışı gerçekleştirilecek. Aktaracaklarım bu kadar. Sırada fotoğraflar var.


26 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 2.573 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yeni Volkswagen Tayron Özellikleri ile Tanıtıldı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Emre dedi ki:

    Tiguan yerine Tayron Türkiye’de satışa sunulsa Tiguan’dan daha başarılı oldurdu diye düşünüyorum. Tayron, Tiguan’dan daha premium bir görünüme ve tasarıma sahip üstelik Tayron Tiguan’dan daha kaslı ve heybetli de duruyor. İç mekan ve malzeme kalitesi olarakta ağabeyi Touareg’e yakın seviyede. VW Türkiye Tayron’u önümüzdeki yıllarda ülkemizde satışa sunar

  2. Glary dedi ki:

    Volkswagen, Tayron yerine Tiguan’ı ülkemizde satışa sunarak bende çok büyük hata yaptı. Tayron gibi bir arabayı neden getirmezsin Volkswagen Tiguandan her yönüyle üstün olan bir araba Tayron üstelik Touareg’e de yakın bir otomobil. VW Türkiye’den Tayron konusunda bir atılım bekliyorum

Sayfa başına git