Yeni Volkswagen Lavida Plus Teknik Özellikleri Açıklandı

Ülkemizde satışı olmayan ama Volkswagen ailesinde yer alan modelleri tanımaya devam ediyoruz. Bu seferde Yeni Volkswagen Lavida Plus modelini bütün hatlarıyla öğreneceğiz.


Yeni Volkswagen Lavida Plus

Volkswagen Lavida, Alman firmanın Çin için özel ürettiği bir araç ve 2008 yılından beri yollarda yer alıyor. C kompakt sedan sınıfta üretilen Lavida, ikinci nesline 2012’de kavuştu ve bu sene de üçüncü kasası üretildi.

Volkswagen Lavida Plus Teknik Özelliklerine bakalım.
İlk önce boyutuna bakalım. 4670 mm uzunluğa, 1860 mm genişliğe, 1474 mm yüksekliğe ve 2688 mm aks mesafesine sahip olan aracı ülkemizdeki Jetta ile kıyaslayabiliriz. Ebat olarak Jetta’dan daha uzun, yere daha yakın ve geniş. Passat ile aynı sınıfta değil ama genişlik olarak Passatı bile geride bırakıyor.

Yeni Volkswagen Lavida Plus Fiyatı

Motor seçeneklerine baktığımızda 3 farklı ünite öne çıkıyor. Birisi 1.4 TSi 131 ps 129 beygirlik turbo benzinli, diğeri 1.5 litre 118 ps 116 beygirlik atmosferik benzinli, sonuncusu ise 1.6 litrelik 105 ps 104 beygirlik bir başka atmosferik benzinli motor oluyor. Bu üniteler 5 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanla alıcıya sunulacak. Gördüğünüz üzere kullanılan motorlar bakımından Asya pazarı Avrupa’dan bir hayli farklı işliyor. Fakat araç MQB platformunda üretiliyor ve yaşam alanında diğer Volkswagen modellerinden çok farklı duran noktalar yoktur.

Yeni Volkswagen Lavida Plus Kokpiti

Çin otomobil fuarında lanse edilen yeni Volkswagen Lavida Plus‘ın Çin satış fiyatı 100 bin Çin Yuanı olarak belirlenmiş. Yani 72 bin TL’ye denk geliyor. Bizdeki fiyatlara göre çok uygun değil mi :). Aktaracaklarım bu kadar. Fiyat bilgisiyle daha fazla canınızı sıkmadan fotoğraflara geçelim.


27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.916 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git