Yeni Audi RS5 Coupe (MK2) Teknik Özellikleri Açıklandı

Audi’nin Coupe dünyasına kazandırdığı en hızlı modellerinden RS5, ikinci jenerasyonuna kavuştu. Yeni Audi RS5 Coupe MK2 ile turbo sisteme geçiş yapan Alman firma, RS5’i önceki versiyona göre hızlandırdı. İşte detaylar…

Yeni Audi RS5 Coupe (MK2) Teknik Özellikleri

Tasarımı
2010 yılında yollara çıkan Audi RS5 Coupe, standart A5 modellerine göre daha geniş ve iri hatlara sahipti. 2017 RS5 Coupe de aynı doğrultuda oluşturulmuş bir araç. Yani yeni nesil A5’in tasarım yapısını bünyesine alıp daha agresif ve sert detaylarla karşımıza çıktı. Tamponlarından egzoz çıkışına hatta jantlara kadar bu araç çok farklı. Daha fazla mühendislik çalışmasına sahip olan Yeni Audi RS5 Coupe, asıl değişimi kaputu altındaki motorla yapmış. Ona da bakalım.

Turbo Motoru
İlk nesilde 4.2 litrelik FSi motor yer alıyordu ve atmosferik bu ünite 450 ps 430 nm tork güç üretiyordu. 1790 kg boş ağırlığına rağmen 0-100 km/s hızlanmasını 4.6 saniyede tamamlayan araç, 280 km/s hıza ulaşabiliyordu ve ortalama da 10.5 litreli fabrika yakıt tüketim değerine sahip. Euro 5 normlarına sahip bu motor ile 7 ileri S tronic şanzıman kullanılmıştı ve kendileri Audi Quattro 4 tekerden çekiş sistemine sahipti.

Yeni Audi RS5 Coupe (MK2) Özellikleri

Yeni Audi RS5 Coupe ile beygir gücü değişmedi. Fakat yepyeni bir motor geldi. 2.9 litrelik V6 bi turbo motordan 450 PS 600 nm tork güç alan Almanlar, ağırlıktan ciddi tasarruf edip 1660 kg ile kullanıcının karşısına çıkardı. Yine 4 tekerden çekiş sistemine sahip olan RS5, 8 ileri otomatik şanzımanla kavuştu. Tüm bu donatılar ile 0-100 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlayan Yeni RS5, maksimum olarak 280 km/s hıza çıkabiliyor. Euro 6 normlarına uygun olan bu motorla 8.7 litre ortalama fabrika tüketim verisine sahip olduğunu da ayrıca belirteyim.

Yeni Audi RS5 Coupe (MK2)

Yaşam Alanı
İç mekan, standart A5 modelinden çok farklı değil. Fakat özel detaylarda RS5’in içinde olduğunuzu hissettirecek değişimler yapılmış. Koltuklardan direksiyon simidine, gösterge panelinden kapı içlerine kadar farklılıklar yapılmış. Tüm bu anlattıklarımı fotoğraflara bakarak tekrar edelim. Bu arada aracın Almanya satış fiyatı 80.900 € olarak açıklandı.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git