Yeni Audi RS3 Sedan Teknik Özellikleri Açıklandı

Audi’nin hot hatch sınıfındaki modeli RS3, bu sefer karşımıza sedan kasasıyla çıktı. Uzun süredir beklenen ve Audi severlerin rüyalarını süsleyen Audi RS3 Sedan, iki buçuk litrelik turbo benzinli motoru ve dört tekerden çekiş sistemiyle resmi tanıtımı yapıldı. Sadece tanıtımla kalmadı ve teknik verileri de yayınladı. İşte detaylar…

Yeni Audi RS3 Sedan Teknik Özellikleri

Audi’nin kompakt sedan sınıfında iyi işler başaran modeli A3 Sedan, ilk önce S3 ile hızlılar arasına katıldı. Şimdi de güncellenen a3 serisinin yüzüyle RS3 Sedan olarak boy gösterecek. Dışta S3 modeline göre daha kaslı body kit yapısına ve özel jantlara sahip olan araç, yaşam alanında da RS3 farkını yansıtan özel detaylara kavuşmuş. Fakat asıl fark 5 silindirli motorda yatıyor. Hadi teknik özelliklere geçelim.

Yeni rs3 sedan‘a boyutsal olarak baktığımızda; araç 2631 mm aks aralığına sahip. Bu Sportback kasa ile aynı ama uzunluk olarak +144 mm artış olmuş. 4479 mm uzunluğa sahip olan rs3 sedan, 1802 mm genişliğe ve 1399 mm yüksekliğe sahip. Bu değerlerle de hatchback versiyona göre 12 mm yere daha yakın ve 2 mm daha geniş olarak üretilmiş.

Yeni Audi RS3 Sedan Özellikleri

Boyut kısmını bırakıp motora geçelim. Sportback versiyonda kullanılan 2.5 TFSi motor Yeni Audi RS3 Sedan içinde kullanılmış. 400 PS 394 beygir 480 nm tork güce sahip olan bu turbo benzinli motor, RS3 Sedan’ı 0’dan 100 km/s hıza 4.1 saniyede çıkarıyor. Son hız 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış olabilir ama opsiyon olarak alınan paketle 280 km/s hıza kadar izin var. Bu güç değerlerin sonunda yakıt tüketimi de önemli başlıklar listesine giriyor. Audi tarafından açıklanan verilere göre 100 kilometre de ortalama 8.6 litre yakıt tüketiyor. Hadi biz bunu 10 litre yapalım, yine çok iyi değer!

Genel hatlarıyla Yeni Audi RS3 Sedan anlattım. Birazda fotoğraflar konuşsun.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git