Yeni Audi RS Q3 Böyle Olmalı!

Yeni Audi Q3 geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Ailenin yeni tasarım diline tamamen adapte olan yeni nesil Q3, keskin led farlar ve çok daha sportif yüzüyle karşımıza çıkmıştı. Tabi böylesine popüler bir otomobilin tanıtılması render yapanların eline malzeme verdi ve X-Tomi Design da Yeni Audi RS Q3 çizimi ile karşımıza çıktı. İşte detaylar…


Yeni Audi RS Q3

Yeni Audi Q3, premium kompakt crossover sınıfında üretilen en güzel araçlardan birisi olarak öne çıkıyor. Böylesine güzel tasarımın RS versiyonu ile birleşmesi çok merak ediliyor. Render çalışmaları yapan yani bilgisayar ortamında hayali çizimler gerçekleştiren X-Tomi Design, bizler için yeni nesil Audi RS Q3 modeline hayat vermiş. Fotoğraftaki araç resmi görsel değil ama RS Q3 üretildiği zaman buna yakın görünüme kavuşacaktır. Daha keskin hatlara sahip ön tampon, karbon fiber detaylar, büyük jantlar, çift çıkış egzoz sistemi ve daha birçok özel noktaların olacağını biliyoruz.

Peki kaput altında nasıl bir ünite olacak?
O konu henüz net değil. Fakat tahminler RS3 Sportback modelindeki 2.5 TFSi motorun kullanılacağı yönde oluyor. 400 ps 394 beygir 480 nm tork güce sahip bu ünite ile RS Q3 asfalt canavarına dönüşecektir. Ayrıca dört tekerden çekiş sistemiyle de kene gibi yola yapışacağından şüphemiz yoktur. Performans verilerinde ise RS3’ten birazcık geride kalır. Daha fazla bilgi için resmi tanıtımı bekleyeceğiz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git