Yeni Audi A3 1.5 TFSi Teknik Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Audi’nin makyaj sonrası tasarımında küçük değişimler yaptığı ve yaşam alanında ise dijital gösterge panelini sunduğu Makyajlı A3 modelini şimdi de 1.5 TFSi motorla Türkiye’de satışa sundu. Yeni motorunda pek bir değişim yoktur. Yeni Audi A3 1.5 TFSi hakkında donanımından teknik verilerine kadar birçok bilgiyi ekledik. Buyurun detaylara geçelim.

Yeni Audi A3 1.5 TFSi Yakıt Tüketimi

Yeni Audi A3 1.5 TFSi Donanımları
Araç 3 farklı donanım paketiyle ülkemizde satışa sunuluyor. Dynamic, Sport ve Design adlı 3 versiyonu buyurun yakından inceleyelim.

Dynamic
Bu pakette Audi A3, 16 inçlik 5 kollu yıldız jantlarla geliyor. Bunun dışında ısıtmalı ön cam silecekleri, gündüz farları, iç aydınlatma paketi, elektrikli katlanabilir led sinyalli yan aynalar, manuel klima, MMi multimedya sistemine sahip 7 inçlik ekran, stop-start sistemi, yokuş kalkış desteği gibi özellikler var.

Sport
Audi A3 modelini sport paketle alacak olursanız 5 kollu 17 inçlik jantlar sunuluyor. Bir alt pakete ek olarak spor koltuklar, alüminyum kapı eşik kaplamaları, spor süspansiyon, audi drive select donanımları yer alıyor.

Design
Sport versiyona göre fiyat konusunda birazcık daha uygun olan bu pakette 10 kollu 17 inç jantlar geliyor. Bunun dışında birçok donanım aynı ama koltuklar bu araçta deri parçalı olarak sunuluyor.

Yeni Audi A3 1.5 TFSi Sport Fiyatı

Tabi bütün donanımlar bunlarla sınırlı değil. Söz konusu Audi olunca opsiyon listesine bakmak lazım. Led farlar, elektrikli katlanabilir yan aynalar, 12.3 inçlik audi virtual cockpit yani dijital gösterge paneli, çift bölgesel klima, navigasyon, arka park sensörü, şerit takip sistemi, öndeki araç takip sistemi ve otomatik frenleme, yaya algılama özelliği, geri görüş kamerası, hız sabitleme özelliği, dikey ve yatak otomatik park özelliği gibi özellikler yer alıyor. Tabi Audi bu özelliklerin birçoğunu bayideki araçlarında genellikle standart olarak sunuyor. En azından arka park sensörünü opsiyon olarak sunmak müşterinin fazlasıyla canını sıkar. Fakat ileri sürüş asistanları opsiyonlar geliyor.

Yeni Audi A3 1.5 TFSi Teknik Özellikleri

Genel hatlarıyla Audi A3 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Şimdi konunun asıl önemli noktasına geçelim. Konumuz 1.5 TFSi motor ve Türkiye fiyatıydı. Bildiğiniz üzere bu araç 1.4 litrelik turbo benzinli ve aynı güç birimiyle satışa sunuluyordu. Fakat Volkswagen Grubu bünyesindeki yeni nesil 1.5 TSi motorların tanıtılmasından sonra Audi markası da bundan nasiplendi. Bakalım yeni nesil motorlu makyajlı audi a3 sportback modelinin 1.5 TFSi motor verileri nasıl?

Yeni Audi A3 1.5 TFSi Teknik Özellikleri
Motor: 1.5 TFSi 150 ps 250 nm tork (turbo benzinli)
Şanzıman: 7 ileri otomatik
Performans: 0-100 km/s: 8.2 saniye – Maksimum hız: 220 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 6.1 / 4.2 / 4.9 / 112 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4313 mm / 1426 mm / 1785 mm
Bagaj Hacmi: 380 lt
Boş Ağırlık: 1315 kg

Yeni Audi A3 1.5 TFSi Türkiye Fiyatı
Dynamic S tronic: 158.992 TL
Sport Line S tronic: 166.027 TL
Design Line S tronic: 165.944 TL


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git