Volkswagen Touareg W12 Sport ile Tanıştınız Mı?

Efsane Volkswagen modellerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer ki konuğumuz “Volkswagen Touareg W12 Sport“. Kendisi ailenin en güçlü SUV modellerinden birisi. Benzinli devasa motora sahip. Kaputunu kaldırdığınız an gördüğünüz şey, tam anlamıyla şaheser. O kaburgaları saymak bile insana ayrı keyif verir. En özel detayları ile Touareg W12’yi yakından tanıyalım.


Volkswagen Touareg W12 Sport

2004 yılında üretilen bu aracın kaputu altında 6.0 litrelik W12 motor yer alıyor. Euro 4 normlarında hazırlanmış olan ve zamanının en iyi motorlarından birisi olan bu devasa ünite, 6 ileri otomatik şanzıman ile idare ediliyordu. 450 beygir 600 nm tork güç üreten Volkswagen Touareg W12 Sport, 0-100 km/s hızlanmasını 5.9 saniyede tamamlayabiliyordu. Aracın elektronik olarak sınırlandırılmış son hızı 250 km/s olarak kayıtlarda yer alıyor. Fakat 320 km/s kadran birçok şeye kapıları açık bırakıyor!

Volkswagen Touareg W12

Gelelim dış detaylara…
Sıradan Touareg modellerinden fazla farkı bulunmuyor. Fakat aracın kendine has body kiti var. Üzerinde 20 inçlik jantlar var ve bunlara 275/40 R20 lastikler eşlik ediyor. Yine yaşam alanında spor koltuklar, W12 Sport yazılı kapı eşikleri ve birçok özel detay yer alıyor. Kısaca Volkswagen Touareg W12 Sport, premium SUV sınıfının efsane modellerinden birisi olarak adını tarihe yazdırdı. Günümüzde özel garajlarda ya da pist günlerinde görebilirseniz çok şanslısınız. Hadi fotoğraflarına geçelim.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git