Volkswagen Polo Kendi Kendine Gaz Verme Sorunu ve Çözümü

Volkswagen Polo‘nun yeni modelleri kadar eski kasaları da hala yollarda varlığını koruyor. 1994-2002 yılları arasında üretilen 6N kodlu Polo’ların ara ara can sıkan sorunları oluyor ve bunlarda birisi de aracın kendi kendine gaz vermesiyle gerçekleşiyor. Aslında bu birçok araçta zamanla karşılaşılan problemlerin başında geliyor. Fakat konumuz Polo 6N ve sorunun çözümünü de ona göre arayacağız.

Volkswagen Polo Gaz Kelebeği Sorunu

Volkswagen Polo HB ve Sedan modellerinde görülen trafikte fazlasıyla can sıkıcı olan aracın kendi kendine gaz verme sorunu genellikle gaz kelebeğinden kaynaklanmaktadır ve hem benzin hemde LPG’de hata vermektedir. İlk çözüm bilindiktir. Gaz kelebeği çıkarılır ve temizlenir. Bu işlemden sonra adaptasyon yapılıp aracın kalibre edilmesi gerekir. Fakat gaz kelebeğinin temizlenmesi her zaman iş görmeyebiliyor. Bu durumda ise ikinci çözüm olarak gaz kelebeği değişir. Fakat bu işlem tuzlu olur. Sadece parçanın ücreti 600 TL civarı ve en düşük işçilikle 700 TL’yi bulabiliyor. Yine de en sağlam çözüm bu oluyor.

Söz konusu bu parça boğaz kelebeği diye de geçiyor. 6N kodlu Polo sahiplerinin çok muzdarip olduğu bu sorun için önemli hatırlatmayı tekrardan yapayım. Gaz kelebeğinizi temizlettikten sonra ya da kendiniz temizledikten sonra yerine doğru şekilde monte edildiğinden emin olunuz ve mutlaka adaptasyon işlemini gerçekleştiriniz. Yoksa tam verim alamazsınız. Aktaracaklarım bu kadar. Aranızda bu sorunu yaşayıp daha sağlıklı çözümler bulan varsa da yorum olarak sayfanın altına belirtirse diğer kullanıcılar içinde faydalı olur.


Etiketler:

Volkswagen Polo Kendi Kendine Gaz Verme Sorunu ve Çözümü Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Musa dedi ki:

    Polo clasic arabam var hava filtresi kırık lari vardı tamir yaptım sonra araban kendı kendine gaz vermeye başladı

Sayfa başına git