Volkswagen Motor Yağ Seviyesi Nasıl Kontrol Edilir?

Volkswagen Servis köşemizde bu sefer motor yağ seviyesi nasıl kontrol edilir onu öğreneceğiz. Araçlar, kullanıma bağlı olarak zamanla bazı ihtiyaçları doğabiliyor. Bunlardan birisi de yağ değişimidir. Arabaların belirli kilometre aralıklarla yağ değişimi yapılır. Fakat belirli aralık gelmeden de yağ seviyesinde olabilir. Belki farkında değilsinizdir ve aracınız yağ yakıyordur ya da yağ haznesinin olduğu alanda sızdırma yapıp yağ kaçağına sebep olabilir. O yüzden motorunuzun yağ seviyesini mutlaka hafta da bir kere kontrol ediniz ki yağsız kalan motorun başınıza binlerce TL’lik masraf açmasının önüne geçiniz.

Lafı çok uzattım. Volkswagen araçlarında motor yağ seviyesi nasıl kontrol edilir onu öğrenelim.


Volkswagen Motor Yağ Seviyesi

İlk olarak aracı düz yere park edin.

10 dakika bekledikten sonra motor kaputunu açın.

Yanınıza temiz bir bez alın ve yağ çubuğunu çıkarın. Ardından çubuğun uç kısmını besle temizleyin ve tekrardan çıkardığınız yere takın.

Son olarak tekrardan çıkarın ve yağ çubuğundaki seviyeyi kontrol edin. Çubuk üzerinde Maksimum ve Minimum seviyeler işaretlenmiştir. Eğer yağ seviyesi oldukça düşükse motor içerisindeki yağın aynısından ilave ediniz. Fakat bu işlemleri güvendiğiniz motor ustasına danışarak yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git