Volkswagen Grubu Opsiyon Kodları Nasıl Öğrenilir?

Mevcut teknolojileri ve her geçen gün dijital teknolojinin desteği ile çok daha geniş fonksiyonlara sahip olan otomobiller, günümüzde çok geniş yelpazede ihtiyaçlara yanıt verebiliyor. Son derece geniş özelliklere ve fonksiyonlara sahip olabilecek niteliklerde geliştirilen yeni nesil otomobil modellerinin bu geniş özelliklerine ilişkin bilgiler araç kullanıcılarına araç içerisinde ve çeşitli noktalarında farklı kodlamalar ile aktarılmaktadır. Aracın her bir özelliğinin, opsiyonunun ve donanımının niteliğine ilişkin olarak kapsamlı bilgilerin verilebilmesi araç üzerinde veya içerisinde pek mümkün olmamasından dolayı otomotiv sektöründe çok sık şekilde başvurulan kodlama sistemi kullanılmaktadır. Kodlama sistemi ile araç sahiplerinin araca ilişkin olarak her türlü bilgiye ulaşabilir olması sağlanıyor.

Volkswagen Grubu Opsiyon Kodları Öğrenme

Aracın koltuk aralarından, bagaj döşemesi altına ve hatta kapı alt kısımlarına kadar pek çok farklı alanda yer alan bu Volkswagen grubu opsiyon kodları ile ilgili olarak kapsamlı ve detaylı açıklamalara son derece pratik bir şekilde ulaşılabiliyor. Volkswagen markalı otomobilinin opsiyonları ve standart ipuçlarını tüm donanımlarına yönelik olarak kolay şekilde öğrenebilmek mümkündür. Söz konusu bu Volkswagen grubu opsiyon kodları genel olarak 3 haneli kodlama sistemi ile kullanılıyor. Bu çerçevede de 3 haneli opsiyon kodları ile aracın tüm donanımlarına ilişkin olarak aracın standart ve opsiyon durumu öğrenilebiliyor.

Volkswagen Grubu Opsiyon Kodları

Bu doğrultuda da Volkswagen grubu opsiyon kodları nasıl öğrenilir sorusunun yanıtı için aracın çeşitli noktalarında yer alan bu 3 haneden oluşan opsiyon kodlarının aracın hangi donanımı ile ilgili olduğunu ve detaylı açıklamalarını öğrenmek için ara yüze girişinin yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise ‘Decode’ seçeneğine ‘tıklayarak’ kolay bir şekilde girişi yapılan opsiyon kodunun hangi donanıma ait olduğunu ve kapsamlı açıklamalarını birkaç dakika içerisinde basit şekilde öğrenebilmek mümkün oluyor.

Ayrıca tüm opsiyon kodlarına da buradan erişebilirsiniz.

Kodları decode eden siteye de buradan ulaşabilirsiniz: http://igorweb.org/equidec.aspx


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git