Volkswagen Golf 7 Gizli Özellikleri Nasıl Açılır?

Volkswagen grubunun en yeni ve en çok sevilen aracı olan Golf 7, sınıfının da en iyi araçlarından birisidir. Araçta fabrika çıkışı olan pek çok özellik bulunmaktadır. Fakat bu özelliklerin çoğu aktif durumda değildir. Volkswagen Golf 7 aracının gizli kalmış olan özelliklerini aktif edebilmek için elektronik sisteme farklı bir kod uygulanması gerekir. Vag-Com denilen kodlama sayesinde aracın bu özellikleri ortaya çıkartılabilir. Golf 7 aracının Midline, Comfortline ve Highline donanım paketi olan bütün araçlarda, bu kodlama yapılabilir. Aracın gizli özellikleri arasından istenilen açılır, istenilen açılmayabilir.

Volkswagen Golf 7 Gizli Özellikleri

Volkswagen Golf 7 Gizli Özellikleri Nelerdir?

 • Aracın kontağının ilk açılmasında ibrelerin hızla vurup geri dönmesi kullanıcıları mutlu eden bir görsel şovdur. Bu özellik Vag-Com kodlaması ile açılabilir.
 • Aracın açılabilecek diğer bir özelliği ise aracın kitlenmesini kullanıcıya bildiren kilit sesinin açılmadır. Bu sayede kullanıcı aracın kilitlenip kilitlenmediğini ayarlayabilir.
 • Coming Home denilen özellik ise araçlarda öncelikle selektör yapılması gereken bir özelliktir. Bu kod uygulaması ile bu sistem otomatik olarak devreye alınabilir. Ayrıca istenirse hem coming home hem de leaving home fonksiyonlarının sis farları ile yanması sağlanabilir.
 • Aracın yakıt durumu analog gösterge üzerinden görülebilir. Fakat sadece deponun doluluk oranı görünmektedir. Ek yakıt özelliğinin açılması ile birlikte aracın içerisinde bulunan yakıt miktarı ve alınabilecek yakın litresi, sayısal olarak yol bilgisayarında yazmaktadır.
 • Volkswagen Golf 7’de bulunan gündüz farı sistemi aracın çalışması ile aktif olmaktadır ve araç içerisinde kapatılmaktadır. Fakat aracın gizli özellik kodlarının uygulanması ile bu farlar aracın radyosu üzerinden kontrol edilebilir hale gelmektedir.
 • Aracın daha iyi bir sürüş deneyimi sunması için sunduğu diğer gizli özelliklerse aracın geri vitese takıldığında sağ aynanın aşağıya inmesi, klima sistemi otomatikteyken aracın klima şiddetinin gösterilmesi, virajlara girildiğinde sis farlarının yanması, araç kilitlendikten sonra açık camlar varsa belli bir süre içerisinde kapanması gibi özelliklerdir. Eğer yağmur yağıyorsa camlar yine otomatik olarak kapanır. Selektör sırasında sis farlarının yanması ayrıca önde bulunan LED farlarının sinyalle beraber yanıp sönmesi de, araçtaki gizli özellikler arasında yer alır.

Etiketler:

Volkswagen Golf 7 Gizli Özellikleri Nasıl Açılır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Şehmus dedi ki:

  Yeni golf7 buçuk var bende yanlız piyasada en çok çift led görüyorum benim araçda hayland kasa bende tek led yanıyor gizli özellikte bu çift far oluyormu

 2. Mehmet dedi ki:

  Opsin olarak alınıyor çift gündüz farın yanması ve malesef yetkili satıcılar bunu alıcıya söylemiyor çünkü onlarda farkında değil.

Sayfa başına git