Volkswagen DSG Sarsıntı Problemi ve Çözüm Önerileri

Genel olarak aracın düz bir yolda düşük devirlerde 2.vites (D2) ile seyir halinde olduğu sırada ortaya çıkan sarsıntı problemi, araç kullanıcı açısından ciddi bir rahatsızlık teşkil ediyor. Düz yolda dahi giderken aracın yaratmış olduğu sorun hem kullanım keyfi hem de sürüş kalitesi açısından son derece olumsuz etkiler oluşturuyor. Yüksek maliyetler ödeyerek, satın alınan aracın düz yolda dahi sarsıntı oluşturuyor olması modern yüzyıl dünyasının otomobil teknolojisinin ulaşmış olduğu son nokta itibari ile pek de hoş görülebilir bir problem değildir. Volkswagen DSG sarsıntı problemi bu sebep ile kesinlikle dikkate alınması gereken bir sorundur.

Volkswagen DSG Sarsıntı Problemi

DSG sarsıntısına yönelik olarak genel kapsamda kavrama değişimi, mekatronik değişimi ve yazılım güncellemesi müdahaleleri gerçekleştiriliyor. Özellikle de kavrama değişimi müdahalesi ile araçta meydana gelen bu sorununun etkin bir şekilde çözümü sağlanabiliyor. Volkswagen DSG araçlarda kronik olarak görülebilen bu problemin genel olarak mekatronik sistemin devire uyum sağlayamamakta olmasından kaynaklı olarak meydana gelmesinden dolayı aracın daha ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalması ya da kullanım verimliliğinin düşmesi gibi olumsuz etkiler teşkil etmez. Ancak aracın kullanım ve sürüş kalitesi ve konforu açısından yaratmış olan sarsıntı araç açısından olumsuz etkiler oluşturur.

Volkswagen DSG sarsıntı sorunu ile ilgili olarak ‘iyi niyet garantisi’ uygulaması ile çözüm aranması öneriliyor. Böylelikle son derece makul bir şekilde aracın kronik formda olan DSG sarsıntı probleminin çözüme kavuşturulabilmesi mümkün olabilmektedir. Kavrama değişiminin uygulanmasının ardından sorununun çözüme kavuşturulamaması durumunda mekatronik değişimi ve ardından da yazılım güncellemesi gibi müdahaleler gerçekleştirilerek, aracın sol ya da sağ dönüşlerde, yokuş aşağı veya yukarı doğru sürüşü sırasında yaratmış olduğu DSG sarsıntısı sorununun tamamen ortadan kaldırılabilmesi mümkün olabilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git