Volkswagen Caddy Kronik Sorunları ve Çözümleri

Volkswagen caddy sınıfında oldukça tercih edilen ve konforlu bir araç olarak biliniyor. Ancak bu aracın da kendi üretim metotlarından kaynaklanan bazı kronik sorunları mevcut.

Motor üst Kapağında Enjektör Dibinden Yağ Gelmesi

Araçlarını sıfır alanlar özellikle daha düşkün oluyorlar. Bu nedenle de motor bakımına daha hassas yaklaşabiliyorlar. İşte böyle arkadaşların fartk ettiği bu sorun Volkswagen yetkili servislerince de kabul etmekte. Motor kapağının enjektörlerle birleştiği noktada bir yağ sızıntısı olduğunu fark edenler garantili araçlarının motor kapağı değişimini yetkili servislerde yaptırabilirler. Sorunun tam olarak çözümü her zaman bu şekilde mümkün olmasa da ara sıra motor kapağını kontrol etmenizde fayda var. Yağ sızıntısının artması motorun yanmasına kadar neden olabilecek ciddi bir soruna kaynaklık edebilir.

Volkswagen Caddy Kronik Sorunları

Hassas Debriyaj Balatası

Bazı kullanıcılar araçlarının debriyaj balatasının çok hassas olmasından kaynaklı olarak çok kısa kilometrelerde yanabildiğini belirtmiş. Özellikle yarı ticari sınıfındaki bir araç için bu tarz bir sorun büyük önem teşkil etmekte. Her gün yüzlerce kilometre yapması gereken caddy sahipleri dur kalklarda debriyaj kullanmadan kalkmanın bir yolunu bulmadıkları müddetçe, bu konudaki masraflara kendilerini hazırlamak zorunda kalmaktadır.

Boya kabarması Sorunu

Caddy model araçların yaşattığı sıkıntılardan birisi de boya kabarması sorunudur. Eğer aracınız garanti kapsamında ise ithalatçı Doğuş Otoya başvurarak aracınızın garanti kapsamında ücretsiz boyanmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu da açıklaması zor bir problem olduğu için ikinci el satışı sırasında sıkıntı çıkarabilmektedir.

DSG şanzımanlarda ses sorunu

Yeni nesil kuru kavramalı DSG şanzımanlarda bulunan ses sorunu kronik olarak adlandırabileceğimiz sorunlardan biri. Özellikle spor kullanımlarda ses seviyesi yükselmekte. Bu konuda yetkili servislerden destek almanızda fayda var.

İç panel soyulması

Birçok volkswagen aracın tüm özelliklerine rağmen iç konsol ve teyp tuşlarında soyulma yaşanması görüntünün bozulması açısından oldukça rahatsızlık verici. Bu sorunun çözümü ne yazık ki tam olarak bulunmamaktadır.


Etiketler:

Volkswagen Caddy Kronik Sorunları ve Çözümleri Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Derya dedi ki:

  2016 model vw exclusive caddy aracimda on surucu ve yolcu tarafinda konusulan sesler arka koltukta oturan kisilere eko yaparak geliyor.otoban da hiz yaparkende normal seyir halinde de camlar acik veya kapali hic farketmeden ayni problem yasanmakta.sorun ne olabilir sizce?

 2. fikret dedi ki:

  teyipten kapatacaksınız, aynı aractan bndede var

 3. şevket dedi ki:

  arkadaşlar 2010 tdi 1.9 caddy var bende. bu gün yağ değişimi ve bakım yaptırdım ondan sonra araç boştayken 3000 devri geçmiyor sebep ne olabilir sizce

 4. ömer dedi ki:

  egr sorunu onu eklemediniz

Sayfa başına git