Volkswagen Amarok Kronik Sorunları ve Çözümleri

Araç kullanımının özellikle ülkemizde çok yaygın olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Her işe uygun, her zevke uygun araçlar ise üretici firmalar tarafından piyasaya sunulmaktadır. Volkswagen de o firmaların başında gelmektedir. Ortaya koydukları kaliteli ve lüks araçlar ile ülkemizde Alman arabalarına olan sempati büyük oranda artış gösterdi. Her ne kadar ülkemizde Volkswagen markası sevilse de bazı modellerinde ortaya çıkan sorunlar hayal kırıklıklarına neden oluyor. Yazımızın devamında volkswagen amarok kronik sorunları ve çözümleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Amarok Kronik Sorunları

Kronik sorun ne demektir ve nasıl çözüme kavuşturulur?

Üretilen araçların gerek işçi hatası, gerek makina organizasyon hatası gerekse de kullanılabilirlik ömür süresinden dolayı bazı problemleri ve hataları olabilmektedir. Bu hatalar eğer aynı model ve aynı kasanın diğer araçlarında da görülüyorsa kronik hata veya kronik sorun olarak adlandırılmaktadır. Bu tip sorunlar için ilk olarak şehirlede konumlandırılan yetkili servislerde çözüm bulmaya çalışılır. Eğer problem burda çözüme kavuşturulamazsa üretim bandına geri çağırılmaktadır. Bu süre zarfındaki toplam zararınız veya mağduriyetiniz büyük oranda firma tarafından karşılanır. Eğer belirtilen problemin kronik olduğu marka tarafından da onaylanırsa problemin çözümü marka tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Amarok ve kronik problemleri

Volkswagen’in yıllar önce piyasaya sürdüğü ve halk tarafından büyük beğeni toplayan off road ve pick up aracı Amarok bazı kronikleri beraberinde getirmektedir ve bu kronikler amarok kronik sıkıntıları başlığı altında toplanmaktadır. Bu sorunlardan ilki çoğu off road aracında da görülen yağ eksiltme problemidir. Dikkatle takip edilmesi gereken bu problem yetkili servislerde kolaylıkla çözüme kavuşturulabilmektedir. Bir diğer kronik ise süspansiyon problemidir. Özellikle 4×4 modellerinde karşılaşılan bu problemde sol ön yay oranı sıkıştırılma derecesinin ötesine geçmekte ve bu nedenle yol tutuş ve konforu olumsuz etkilemektedir. Gerek yay değişimi gerekse de çeşitli işlemler sonucunda bu problem oradan kalkabilmektedir. Son olarak da pick up kronikleri arasında sıkça karşılaştığımız trim sesleri eklenebilir. Yerine oturmamış veya esneme payı büyük bırakılmış olan göğüslerden gelen trim sesleri için yetkili servislerde çeşitli işlemler uygulanmaktadır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git