Skoda Kodiaq ile Karoq Arasındaki Temel Farklar Neler?

Volkswagen ailesinde son zamanlarda en çok konuşulan marka hiç şüphesiz Skoda oluyor. Çünkü SUV dünyasına nur topu gibi iki model verdi. İkisi de birbirinden güzel ve şık araç ama boyutsal olarak farklılıklara sahip. Abi kardeş olarak görülen Kodiaq ile Karoq tasarım olarak birbirine çok benziyorlar. Fakat aralarında önemli farklar var. Bu yazıda aradaki farkı teker teker değerlendirelim.

Skoda Kodiaq ile Karoq
Önden bakında ızgara yapısının benzerliği anında dikkat çekiyor. Fakat far yapısı ve tampondaki ince farklar direkt göze çarpıyor. Kodiaq büyük gövdesini, kavisli far yapısı ile destekliyor iken Karoq ise minimal kasanın abisinden ayrılması adına daha düz farlarla karşımıza çıkıyor.

Skoda Kodiaq ile Karoq Arasındaki Fark

Yandan baktığımızda iki aracın gövde farkını daha net şekilde görebiliyoruz. Bir kere Kodiaq aks aralığının farkını en belirgin şekilde dikkat çekiyor. Karoq ise arka kısımdaki belirgin farkın altını çizmek için D sütunundaki daralmayı belirgin şekilde yaşamış.

Skoda Kodiaq - Karoq Farkları

Vee dıştaki son noktaya gelelim. Arka yapı belkide Kodiaq ile Karoq arasındaki en net farkın olduğu alandır. Stop grubu ve tampon yapısı tamamen farklı. Ayrıca bagaj kaputu da belirgin şekilde birbirinden ayrılıyor. Eğer iki aracı birbirinden ayırmak gerekirse arka tasarıma bakmak yeterli olacaktır.

Skoda Kodiaq - Karoq

Son olarak kokpite tasarımına bakalım. Bu alanda da Kodiaq ile Karoq birbirinden belirgin noktalarda ayrılıyor. Bir defa kokpit tasarımı ikisinde kendine has şekilde tasarlanmış. Klima petekleri ve direksiyon simidi de önemli ayrım kesitleri oluyor. Fakat iki aracında üst donanımı yan yana geldiği zaman sadece Karoq modelinde sunulan dijital gösterge paneli, iki SUV arasındaki farkın en net kesiti oluyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git