Seat Leon’a 1.5 TSi EVO Takviyesi

Volkswagen Grubunda yer alan araçlar için geçen sene motor güncellemesi gelmişti. 1.5 TSi EVO motoru daha önce duyurmuştum. Hatta volkswagen golf içinde kullanılmaya başlandı. Fakat Seat ailesinde Leon için beklenmesine karşın henüz detaylanmamıştı. 2018 Cenevre otomobil fuarında bu beklenti de nihayete erdi ve marka güncel Leon için 1.5 tsi evo adlı ünite de satışa sunulacka. İşte detaylar…

Seat Leon 1.5 TSi EVO

2018 Cenevre’de birçok otomobil için önemli gelişmeler gün yüzüne çıktı. Seat cephesinde ise bir takım yenilikler açıklandı. Bunlardan birisi de güncel seat leon için eklenen yeni motor seçeneği oldu. 1.5 TSi EVO adlı 150 ps güç üreten bu ünite dört silindirli yeni nesil turbo benzinli volkswagen grubu ünitesi olma özelliği taşıyor. Bu ünite 350 barlık common rail direkt yakıt enjeksiyon sistemi ve turboşarjlı geliştirilmiş Aktif Silindir Yönetimi özelliğine sahip. Kısaca ACT motor. 1.5 TSI’da en güncel emisyon yönetmeliklerine uygun olarak tasarlanan yeni Otto Partikül Filtresi Sistemi yer alıyor.

1.5 TSi EVO motor ile Seat Leon ile daha düşük yakıt tüketimi, kesintisiz performans ve daha çevreci motorla seyahat imkanı sunuyor. Konu ile ilgili şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Söz konusu motor 2018 yılının ikinci yarısında Leon için satışa sunulacak. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git