Seat Arona ve Ibiza Modellerine de Dijital Gösterge Paneli Geliyor

Leon ve Ateca’dan sonra Dijital Gösterge Paneli teknolojisini Arona ve Ibiza’ya taşıdı. Artık Seat Arona ve Ibiza için


Seat Arona ve Ibiza Dijital Gösterge

SEAT’ın Dijital Kokpiti, Klasik, Dijital ve Dinamik olmak üzere üç ana gösterge seçeneğine sahip.

Klasik görünümde hız ve motor devri gibi alışıldık analog kadranlar bulunuyor. Bunlar arasına yerleştirilmiş iki dijital kadranda ise müzik, telefon, sürüş bilgileri, sürüş asistanı sistemleri (şerit takip asistanı, kör nokta tespit sistemi ve ön bölge asistanı, adaptif hız sabitleyici) ve otomobilin mevcut durumuna ilişkin ilave bilgiler gösterilebiliyor. Bu ilave bilgileri kadranların ortasına yerleştirmek de mümkün.

Dijital görünüm ile Dijital Gösterge Panelinin yüksek çözünürlüklü ekranından yararlanarak telefon, sürüş bilgileri, sürüş asistanı sistemleri ve otomobilin durumu gibi tüm menü bilgileri de yer alıyor.

Dinamik görünüm modu ise şerit takip asistanı, kör nokta tespit sistemi ve ön bölge asistanı ile adaptif hız sabitleyici gibi gelişmiş sürüş asistanı sistemlerinin daha ayrıntılı bir şekilde takip edilmesini sağlıyor.

Yakıt tüketimi, gidilen mesafe ve toplam mesafe gibi sürüş verileri her görünümde izlenebiliyor. Sistem aynı zamanda o an çalan parçayı gösterip, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan şarkı listesini takip etmesine de olanak sağlıyor.

Bunlara ek olarak, sistem gelen aramalarda otomatik olarak şekil değiştirerek arayan numarayı ve arayan kişinin ismini de bir ‘pop-up’ halinde ekrana yansıtıyor.

Ayrıca Dijital Gösterge Paneli teknolojisinde, ortamdaki ışık miktarına bağlı olarak ve bir algoritma yardımıyla göstergelerin parlaklık seviyesini otomatik olarak ayarlayan ışık sensörleri bulunuyor.

Türkiye’de bu donanım seçeneği Eylül ayı itibarıyla Ibiza ve Arona araçlarda opsiyonel olarak sunulmaya başlayacak.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git