MTM Tuning Audi S8 Talladega S Modifiye Çalışması Yayınlandı

Audi’nin en lüks ve en hızlı modellerinden birisi olan Audi S8, geçtiğimiz yıllarda MTM Tuning tarafından modifiye edilmişti. Stock haliyle bile çok güçlü olan bu aracı, çok daha güçlü ve çekici hale getirildiği çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim. Hadi yazının devamına akalım.

MTM Tuning Audi S8 Talladega S Modifiye

MTM Tuning Audi S8 Talladega S, detaylarına geçmeden önce aracın standart halinden bahsedeyim. 4.0 tfsi turbo benzinli V8 motora sahip olan Audi S8, 520 ps 650 nm tork güce sahip olup 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniye de gerçekleştirip elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s hıza ulaşıyor. MTM bu araç için body kit olarak ön tampon, arka tampon, yan etekler, bagaj üstü spoyler, karbon fiber yan aynalar, 9 kollu jantlarla daha sportif görünüm katmış.

802 PS MTM Tuning Audi S8 Talladega S

Görünüş kısmı bittikten sonra sıra kaputun altına gelmiş. Uygulanan modifiye kiti ile aracın gücü 802 PS 791 beygir 945 nm tork güce ulaşmış. Böylesine yüksek güç için performans verisi hep merak edilir. MTM bunu da açıklamış. Aracın 0-100 km/s hızlanması 3.1 saniyeye, 0-200 km/s hızlanması 9.9 saniyeye ulaşmış. 0-300 km/s hızlanması ise sadece 29.0 saniye sürüyor. Son hız ise 350 km/s olarak güncellenmiş. MTM Tuning Audi S8 Talladega S, bu verilerle birçok süper spor otomobile güç tutacak seviyedeydi. Seviyedeydi diyorum. Çünkü güncel süper sporlar çok daha hızlandı. Yine de mevcut güç çok iddialı olduğunun altını çizmek lazım. Son olarak fiyatını aktarayım. Bu araç hazırlandığı yıl 222,249 euro fiyat etiketine sahipti. Bu oldukça yüksek bir değer, diyorum ve fotoğraflarıyla baş başa bırakıyorum.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git