Lamborghini Aventador SVJ, Nürburgring’de Rekor Kırdı

Yeşil cehennem yani Nürburgring keskin virajları, kazaları ve birde rekorlarıyla çok konuşuluyor. Çok şükür bu sefer kazadan değil Lamborghini Aventador SVJ‘nin rekorunu konuşacağız.


Lamborghini Aventador SVJ Nürburgring

Lamborghini Aventador SVJ resmi tanıtımı henüz yapılmadı ama Aventador serisinin en özel ve hızlılarından birisi olarak yollara çıkacak. Söylentilere göre 770 PS 759 beygir güç üretecek. Beygirler bir tarafa bu aracın daha aerodinamik yapıda gelmesi büyük önem arz ediyor. Şimdilik Aventador SVJ hakkında fazla bilgi olmadığı için asıl konumuza dönelim.

Eğer hızlı bir otomobilin gerçek anlamda rekabetçi olması gerekiyorsa Nürburgring pistinden geçmesi lazım. Aventador SVJ’de kamuflajlarını giyip piste çıkarak rüşdünü ispatladı. 20.6 kilometrelik pistte 6 ay önce Lamborghini Huracan Performante’nin 6 dakika 52.01 saniyelik derecesini alt üst edip bu zorlu pisti 6 dakika 44.97 saniye ile turlayıp rekora imza attı. Pirelli P Zero lastikleri kullanan İtalyan aygırı, bu lastiklerle her turda 2 saniye kazandığı da özel notlar arasında yer alıyor.


2 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 481 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git