Efsane Volkswagen Passat R GT Modelini Özellikleri ile Tanıyalım

Volkswagen firmasının en bilinen ve en çok kullanılan araç tiplerinden birisi olan Passat, üst segment için ürettiği ve R GT adını verdiği modeliyle sınırları zorluyor. Aracın tasarımında ve sahip olduğu pek çok parçada birçok yenilik göze çarpmaktadır. Passat R GT, hem şık, hem de kaliteli bir araç sahibi olmak isteyenlerin yönelebilecekleri ciddi bir alternatif konumunda.

Volkswagen Passat R GT

Volkswagen Passat R GT Yenilikleri

Otomasyon ve hidrolik sistemleri üreten HPA firması öncülüğünde tasarımı şekillendirilen Passat R GT modeli araç, 3,5 Litre yakıt tüketimi sağlayan V6 silindirli bir motora sahip. Modifiye edilen motor ikiz turbo ile birlikte 575 beygir gücüne ulaşabilmektedir. Aynı şekilde aracın gövde kiti dizaynı ise Volkswagen’s Simi Valley Design Center’a ait. Modern özelliklere sahip gövdesi ve güncellemeleriyle araç bir süper araç görüntüsü çizmektedir. Ayrıca, motorun artan çıktısıyla paralellik sağlamak için DSG vites türünde her bir vites büyültme zamanı arasında daha fazla devir elde etmek maksatlı değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler, daha önce yüksek beğeni toplayan çiftli debriyaj iletim sistemine ve 4Motion dört çekişli tekerleklerin yapısına uymaktadır. Volkswagen Passat R GT , 2 adet Garret25 Turbo şarj barındırmaktadır. Çift havadan havaya soğutucu sistemi ve daha çok spor araçlarda kullanılan brembo fren sistemi de Passat’ın öne çıkan diğer özelliklerinden. Araçta klasik sedan kapılar ve DSG de kullanılmaktadır. Full navigasyon ve yüksek ses sistemlerinin vereceği rahatlık ve kalite hissini de ekstralarına eklemek gerek.

Volkswagen Passat R GT Özellikleri

Volkswagen Passat R GT Tasarımı

Aracın genel tasarımındaki yeniliklerin de dikkat çekici olduğunu dile getirebiliriz. İç dizaynında siyah deri ve beyaz cila kullanılan aracın ön ve arka tampon şeritlerinde, rocker panellerinde ve isteğe bağlı olarak kullanılabilen arka spoyler üzerinde denge ve tasarım güncelleme çalışmaları yapılmış. Ayrıca Volkswagen Passat R GT modeli araca yan salıncak panelleri de eklenmiştir. 365×34 mm ebadındaki ön disklerin yanı sıra, kol dayama noktalarında da konforu arttıran düzenlemelere gidildi. Son derece şık bir tasarıma sahip aracın dış cephesinde, 19 x 9.5 inç ebadında özel dövülmüş alüminyum modüler jantlar kullanıldı.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git