ABT Tuning’ten Benzersiz Bir Audi RS6+

Volkswagen Grubun özellikle de Audi’nin modifiye geliştirmelerini ABT Tuning yapıyor. Ortaya çok iyi iş çıkarıyorlar. Bazende kişiye özel çalışmalarda yapabiliyorlar. Kayak yarışçısı Jon Olsson için yapılmış olan bu Audi RS6+ gibi. İşte detaylar…


ABT Tuning Audi RS6+ Jon Olsson

ABT Tuning, daha önce Audi RS6+ üzerindeki çalışmasını yayınlamıştı. Stock RS6 Plus 4.0 litre V8 çift turbo motoru ile 605 ps 700 nm tork güç üretip 0-100 km/s hızlanmasını 3.7 saniye tamamlayıp elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s hıza ulaşırken, Alman tuner’ın dokunuşu ile 735 ps 925 nm tork güç üreten hale gelmişti. Bu güçlü motorla 0-100 km/s hızlanması 3.4 saniyeye düşen ve sınırlandırmaların kalmasıyla artan güçle birlikte 320 km/s son hıza ulaştı. Bunlar çok ama çok iyi değerler. Düşünsenize, altınızda iki tona yakın araç var ve Ferrari kadar hızlısınız.

735 ps Audi RS6+

Tabi anlattıklarıma bunlara ek olarak body kit dokunuşları ve 22 inçlik jantlar da var. Buraya kadar olanlar standart ABT RS6+. İşin asıl farklılık arz eden kısımları kostümün giydirilmesiyle olmuş. Bu araca görünüşte çift karakter vermişler. Beyaz tarafı hafta sonu ailesiyle pikniğe giden kalabalık aile babasını temsil ederken kırmızıdan sonra siyah kısmı ise gücün ve asaletin yansıması olmuş. Kısaca kaplama çok başarılı olmuş. Zaten birçok dokunuşta Jon Olsson tarafından yönlendirmeler yapılmış. Böylece kişiye özel bambaşka bir RS6+ ortaya çıkmış. Aktaracaklarım bu kadar. Gelin 735 ps güce sahip bu sıra dışı station wagon aracın fotoğraflarına bakalım.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git