ABT Tuning 2017 Audi SQ5 Tanıtıldı

Modifiye söz konusu olunca Volkswagen Grubun en çok öne çıkan markalarından olan ABT Tuning, yine iddialı çalışmayla karşımıza çıktı. Grup bünyesindeki 2017 Audi SQ5 daha güçlü hale getirildi. İşte detaylar…

ABT Tuning 2017 Audi SQ5

ABT, ele aldığı araçlarda genellikle küçük body kit uygulamaları, ürettiği jantların takılması, chip tuning ile motor güçlendirmesi ve bazende yaşam alanında küçük değişimlerle karşımıza çıkıyor. ABT Tuning 2017 Audi SQ5 çalışmasında ise jant yeniliği ve güç artışı yapmış. Detaylara geçeceğim ama öncesinde standart Audi SQ5 hakkında bilgi aktarayım. Standart SQ5 kaputu altında 3.0 litrelik V6 turbo benzinli motora sahip ve 354 ps 500 nm tork güç üretiyor. Bu güç ile araç 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniye de gerçekleştirip elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s son hıza ulaşabiliyor. 8 ileri tiptronic şanzımana sahip olan 2017 audi sq5, 20 inçlik standart jantlarla geliyor. Alman tuner ABT ise bu aracın motor gücünü 425 ps 550 nm tork gücüne ulaştırmış. Aradaki artış gayet ilgi çekici. Zaten performansa da yansımış. Yeni 0-100 km/s değeri 5.2 saniye olarak ABT uzmanları tarafından ölçülmüş. Bu arada son hız değişmemiş ve emisyon salınımında ise herhangi bir artış olmamış. Fabrika verileriyle aynı kalmış. Zaten ABT’nin olayı fabrikasyon değerlerde performans artışı yaparken, üretici firmanın belirlediği çevreci değerlerde oynama yapmaması oluyor. Bunu ABT 2017 Audi SQ5 çalışmasında da başarmışlar.

ABT Audi SQ5

Neyse kaldığımız yerden devam edelim. Motorun dışında birde jant değişimi var dedik. 20 inçlik fabrikasyon jantların yerine ABT firması DR, ER-C, FR ve GR kodlu 20 ve 21 inçlik jantlarını sunuyor. Böylece çok daha ilgi çekici ve farklı görünüm yakalanabiliyor. Tüm bilgiler bu kadar. Sırada fotoğraf galerisi var.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git