2020 Yeni Porsche Cayenne Coupe Geliyor

Porsche ailesinin SUV cephesi yenilenmeye devam ediyor. Aileye bu sefer yeni Porsche Cayenne Coupe geliyor. Prototipi hazır ve testlerde görüntülendi. İşte detaylar…


2020 Yeni Porsche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne, 2002 yılında premium SUV olarak karşımıza çıkmıştı. Oldukça ilgi gördü ve İkinci nesli de 2011 yılında üretildi. Bu da 6 yıl yollarda kaldıktan sonra geçen sene üçüncü jenerasyon tanıtıldı. Porsche bir atak daha yaparak şimdi de bu aracın Coupe versiyonunu yollara çıkaracak. Audi Q8, BMW X6, Mercedes GLE Coupe gibi kardeş ülke rakipleri bulunan Porsche Cayenne Coupe, bu sınıfa yepyeni bir soluk getirecek.

2020 Yeni Porsche Cayenne Coupe Özellikleri

Araç hakkında fazla bilgi yoktur. Zaten tasarımın dışında çokta meraklanacak bir kısım bulunmuyor. Çünkü güncel Cayenne ile ön tasarımda benzerlik taşıyacak. Sadece arkada özel dokunuşları olabilir. Yaşam alanı birebir aynı olacaktır. 12.3 inçlik büyük multimedya ekranı, Bose ve Burmester ses sistemi seçenekleri, dört bölgeli klima gibi donanımlar sunulacaktır. Motor seçeneklerinde ise yeni Cayenne’de kullanılan 3.0 litre 6 silindirli 340 ps 450 nm tork güç üreten turbo benzinli motor ve Cayenne Coupe S versiyonunda ise 2.9 litre 6 silindirli turbo benzinli ve 440 ps 550 nm tork güç sunan motor yer alabilir.

2020 Porsche Cayenne Coupe hakkında şimdilik aktaracaklarım bunlarla sınırlı kalıyor. Yollara çıkış tarihi olarka 2020 yılına doğru düşünülse de daha erken tanıtılma ihtimali var. 2019 Mart’ında Cenevre’deki fuarda tanıtılmaz ise seneye bu zamana kadar sarkabilir. Birlikte bekleyip göreceğiz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git