2019 Yeni Kasa Audi A6 Kendini Gösterdi

7 yıldır son jenerasyonu ile yollarda olan Audi A6, yerini 5. jenerasyonuna bırakıyor. 2019 Yeni Kasa Audi A6 MK5, prototip modeliyle kamuflajını çekip teste çıktı. Tabi bu durumu casus kameralar fırsata çevirdi ve aracı görüntüledi. İşte detaylar…

2019 Yeni Kasa Audi A6

E segmentinin önemli isimlerinden Audi A6, ilk kez C4 kodlu kasasıyla 1994 yılında karşımıza çıkmıştı. Klasik Alman araç tasarımıyla boy gösteren otomobil, o yıllarda sunduğu önemli özellikler ve güçlü motoruyla ilgi çekti. 3 yıl sonra üretime giren C5 kasa bu ilgiyi daha üst seviyeye çıkardı. Fakat A6’nın kaderi 2004 yılında üretilen C6 kasayla değişti. Daha dinamik yapısı, güçlü motor seçenekleriyle çok can yaktı. Özellikle Bi-Turbo sedan RS6 bir başkaydı ve onu hala unutmadık. Bu üç nesil, daha iyi Audi A6’nın kapısını 2011 yılında açtı. Hala üretimde olan C7 kodlu A6, serinin enlerini bünyesinde topladı. Her yönüyle ilgi çekici ve başarılı lüks otomobil üretilmişti. Şimdiye kadar da bunu çok iyi sürdürdü. Fakat söz sırası Yeni Kasa Audi A6‘da.

2019 Yeni Kasa Audi A6 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni nesil audi a6 mevcut olarak üretimde olan C7 kodlu A6’ya göre daha hafif olarak gelecek. Ayrıca yeni nesil motorlarla desteklenecek ve yakıt tüketim değerleri düşürülürken performans verileri yukarı çekilecek. Öte yandan elektrikli motorlardan destek almaya devam edecek. Tabi bununla birlikte Avant ve Allroad modelleri de ciddi değişimlerle gelecek. Özellikle RS6’yı büyük merakla bekliyorum. Bakalım E segmentinin güçlü temsilcisi nasıl bir değişimle gelecek? Bekleyip göreceğiz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git