2019 Makyajlı Skoda Fabia Özellikleri Açıklandı

Skoda’nın b segmentindeki temsilcisi Fabia’nın güncel kasası makyajlandı ve 2018 cenevre otomobil fuarında tanıtıldı. Dış ve içte küçük değişimler geçiren makyajlı Skoda Fabia, bir takım özellikleri de güncellendi. İşte detaylar…

2019 Yeni Skoda Fabia

2019 Makyajlı Skoda Fabia modelindeki küçük değişimlere ilk baktığımızda gündüz led far yapısı ilk bakışta dikkatimizi çekiyor. Daha minimal yapıya kavuşan far çevresindeki değişme ek olarak ön tamponun alt kısım ızgarası da dahil olmuş. Arkada ise tampon ve stop grubu farklılıkları dikkat çekiyor. Ayrıca 3 farklı renkteki 18 inçlik jantları da yenilik kısmına eklemek lazım. Yaşam alanında standart paketle alacak olursanız büyük değişimler görünmüyor. Fakat kırmızı-siyah kombinli versiyonla birlikte gelen iç mekandaki koltuklar, spor direksiyon simidi ve bir takım ince dokunuşlar ilk bakışta kendini ortaya koyuyor.

2019 Makyajlı Skoda Fabia İçi

Makyajlı Skoda Fabia donanımlarına da bakalım. 6.5 inçlik multimedya ekranı yine sunulmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra arka çapraz trafik uyarı sistemi, kör nokta algılama özelliği, otomatik uzun far asistanı gibi yeni güvenlik özellikleri 2019 Fabia donanım listesine giriş yaptı. Birde küçük detay ama Fabia Combi ile bagajda led el feneri de sunulacak.

Gelelim motor seçeneklerine. Başlangıç versiyonu olarak 1.0 litrelik atmosferik benzinli 3 silindirli MPi motor ile 60 ps ve 75 ps güç seçenekleri ve 1.0 TSi turbo benzinli ünite ile 95 ps ve 110 ps motor seçenekleri yeni skoda fabia modelinde sunulacak. Tabi bu motor seçenekleri arasında turbo versiyonları için 7 ileri DSG şanzıman da bulunacak. dizel motorlar hakkında henüz bilgi yer almıyor ama önümüzdeki zaman diliminde bu konuda da ek bilgiler paylaşılacak. Büyük bir ihtimal 1.6 tdi 95 ps güç üreten motor kullanılacaktır.

2019 Makyajlı Skoda Fabia Teknik Özellikleri

Makyajlı Skoda Fabia hakkında genel hatlarıyla aktaracaklarım bu kadar. Aracın piyasaya çıkışı için 2018 yılının ikinci yarısı gösterildi. Türkiye fiyatı açıklandığı zaman ek güncelleme yapacağım. Sırada fotoğrafları var.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git