2018 Yeni Seat Arona Donanımları Açıklandı

Crossover SUV dünyasına yepyeni bir araç katıldı. Yeni seat arona yakın zamanda yapılan lansmanla basın mensuplarına tanıtıldı. Ateca’nın küçük versiyonu olarak görev yapacak olan bu araç Türkiye pazarına da sunulacak. Tasarımı ve donanımıyla sınıfının isteklerini cevap verecek olan bu aracı buyurun yakından tanıyalım.

2018 Yeni Seat Arona Donanımları

Seat arona tasarım olarak ilk bakışta ailenin B segmenti sınıfında yer alan yeni nesil Ibiza ile büyük benzerlik gösteriyor. Zaten markalar bunu son zamanlarda çokça yapmaya başladı. Yani B ve C segmentindeki kompakt araçlarını temel alarak SUV üretmeye başladı. Mesela Seat ailesinde Ateca’da bu kapsamda şekillenmişti. Profil olarak Leon’un daha yüksek modeli diyebileceğimiz kadar benzer yapıya sahip. Buna iç mekanda dahil. İşte Arona‘da aynı mantıkla üretilen bir araç. Sınıfında Fiat 500X, Peugeot 2008, Renault Captur, Nissan Juke gibi araçlar var. Aslında hiçte kolay bir sınıfa giriş yapmıyor. Tasarımında tamamız ama sunacağı özellikler çok önemli. Bakalım donanım olarak neler sunuyor?

Yeni Seat Arona Özellikleri

Yeni Seat Arona Donanımları
Yeni Seat Arona kişiselleştirilebilir özelliğiyle geliyor. Yani dış renginde çift seçenekler sunulacak. Yan aynaları kapsamak kaydıyla A sütunundan itibaren üst kısım farklı renkte olup alt kısım temel renge sahip olacak. Bunu birçok marka yapıyordu. Seat firması da Arona modeliyle olaya dahil oldu. Öyle ki 68 farklı renk kombini planlanmış. Arona 4 farklı donanım paketiyle detaylandı. Reference, Style, FR ve Xcellence adlı bu seçeneklerde birçok özellik sunuluyor. Bunlar arasında 18 inç jant seçeneği, 6 hoparlörlü 300 wattlık ses sistemi, 8 inçlik dokunmatik ekran, mobil cihazlar için kablosuz şarj alanı, 6 hava yastığı, sürücü yorgunluk algılama sistemi, kör nokta uyarı özelliği, çapraz trafik uyarı asistanı, yokuş kalkış desteği, adaptif hız sabitleyici gibi özellikler yer alıyor. Yani sınıf standartlarını karşılayacak kadar yeterli donanımlar var.

Yeni Seat Arona 1.5 TSi

2018 Yeni Seat Arona Teknik Özellikleri
Birçok özelliğinden bahsetmişken teknik bilgilere de yer verelim. Yeni Arona 400 litrelik bagaj alanına sahip. Bu da sınıfı için gayet yeterli bir değer. Güç birimlerine baktığımızda 1.0 TSi 3 silindirli turbo benzinli motorda 95 ps 115 ps güç seçeneği, 1.5 TSi 150 ps diğer turbo benzinli motor yer alıyor. Dizel olarak 1.6 TDi motor 95 ps ve 115 ps olmak üzere iki farklı güç birimiyle geliyor.

Peki seat arona ne zaman gelecek?
Şimdilik net bilgi yoktur. Fakat 2017 yılının sonuna doğru ülkemize gelmesini bekliyoruz. Sırada aracın fotoğrafları var.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git