2018 Yeni Kasa Volkswagen Polo GTI Geliyor

Makyajla hacim büyüten vw polo gti, 6. jenerasyonuna yol açtı. Geçtiğimiz günlerde bu otomobilin casus fotoğrafları internete düştü. Tabi her zaman ki gibi görsel dışında pek bilgi yoktur. Ama bazı özel bilgiler hazırladım. Hadi detaylara geçelim.


Volkswagen polo gti efsanesinin başlangıcı hepimizin tahmin edeceği üzere polo mk1 ile başladı. İlk seride 1.3 litrelik küçük motor ile Polo GT olarak üretilen araç, ikinci jenerasyonun da polo coupe gt g40 ile beklenen performanslı model olmayı başardı. Fakat asıl üretim 3. nesil ile başladı. 1994 yılında üretilen vw polo gti mk3’te başlayan gti efsanesi, 2005 yılında mk4 polo ile devam etti. O araçta 1.8 Turbo motor kullanılmış ve çokta ses getirdi. Fakat hiçbirisi mk5 polo kadar ses getirmedi. 1.4 litre Turbo motordan 180 ps güç alan Alman mühendisleri, son yılların en çok konuşulan araçlarından birisini piyasaya sürmüştü. Bu modelin yağ yakma sorunu her ne kadar öne çıksa da motor güncellemesi ile pürüz giderildi ve 2015 yılında 1.8 litrelik polo gti yollara çıktı.

40 seneyi aşkın bu serüven şimdi 2018 yeni kasa volkswagen polo gti ile devam edecek. Casus fotoğrafları çekilen ve internete sızdırılan araç, şimdiden fanları tarafından büyük merakla bekleniyor.

Geçen sene ki güncellemeyle 1.8 litrelik TSi motoru Polo GTi için kullanan Alman firma, yeni kasa polo gti içinde aynı adımı atması bekleniyor. Büyük bir ihtimal bluegt gücünü de artırıp ülkemiz kullanıcılarını da unutmayacaktır. Tasarım kısmı için şuan hiçbir şey söylemeyemiyorum. Onun içinde yeni nesil polo’yu bekleyeceğiz. Şimdilik burada bırakalım. Gelişmeleri anlık olarak takip ediyorum. Önemli bilgiler düştüğü an yazıyı güncelleyeceğim.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git