2017 Yeni Volkswagen Teramont Geliyor

Volkswagen, yeni modellerini bir bir çıkarmaya devam ediyor. Alman firma bu sefer SUV sınıfı için Amerika ve Çin pazarına yönelik yepyeni model sunuyor. Bir süredir prototipi üzerinde geliştirmeleri devam eden, hatta kamuflajsız halinin casus fotoğrafları da çekilen bu aracın adı volkswagen teramont. Tasarım itibariyle iri ve uzun görünüme sahip olan araç hakkında birkaç bilgi edindim. Onları aktarayım.


2017-yeni-volkswagen-teramont-9

Volkswagen firmasının son birkaç yıl içerisinde otomobil fuarlarında görücüye çıkardığı konsept model otomobiller arasında CrossBlue ile volkswagen teramont için ilk izlenimleri vermişti. 5 metrenin üstünde uzunluğu ile yollara çıkacak olan bu araç, diğer SUV modellerin aksine büyük hacimli motorlarla gelecek olan teramont da 238 beygir 350 nm tork ve 280 beygir 360 nm tork güç üretecek ünitelere sahip olması bekleniyor. Diğer volkswagen modellerinde olduğu gibi çift kavramalı DSG aynen kullanılacak. Zaten bulunacağı pazar itibariyle de lüks yapıyı öne çıkaran donanımlar sunulacak. Buna ek olarak off-road yetenekleri de üstün tutulacak teramont’un Ford Explorer ve Mazda CX-9 gibi rakipleri karşısında sektörde mücadele edecek.

Avrupa ve Türkiye pazarı için sunulması düşünülmeyen volkswagen teramont, 2017 yılının ikinci çeyreğinde Çin pazarında yollara çıkması bekleniyor.


Etiketler:

2017 Yeni Volkswagen Teramont Geliyor Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Burak dedi ki:

    VW karşı önyargılıyım ve hiç ısınamadığım bir marka. Ülkemizde malesef yıllarca Hyundai’ye “teneke” diye laf eden VW’ciler önce gidipte kendi emisyon skandalı “teneke” araçlarıyla uğraşsınlar. Hyundai bile bugün VW gibi birçok Alman üreticinin çok önünde bir markadır. “Teneke” VW’ciler 2011 yılıda Frankfurt Otomobil Fuarı’nda VW CEO’su Martin Winterkorn yeni i30 imrenerek incelemişti. Hemde yeni i30’un her metre karesini elindeki metreyle incelerken kameracılara yakalanmıştı. Bu bile Hyundai’nin nereden nereye geldiğini gösteren çok iyi bir örnek. Ayrıca Hyundai canım ülkemede yatırım yapıyor peki ya VW ne yapıyor kin, nefret, öfke ve hileden başka hiçbirşey

Sayfa başına git