2017 Yeni Kasa Volkswagen CC Geliyor

Coupe sedan sınıfının etkileyici isimlerinden volkswagen cc, kasa değiştirip yenilenen yüzüyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Volkswagen markası, kompakt sedan sınıfta Passat ile yakaladığı uzun soluklu başarıyı bir üst seviyeye taşımak için 2008 yılında vw passat cc ile karşımıza çıktı. Oldukça ilgi gören bu otomobil, sedan’ın satış rakamlarına yaklaşamasa da premium dokuyu ve sportif yapıyı bir arada sunmayı başardı. Zaten markanın bu başarısı da “CC” modelinin zihinlerde oturmasını sağladı.

Volkswagen, sekiz yıl önceki bu adımı ilgi görünce facelift adımını attı. 2012 yılında gerçekleşen bu yenilik, aslında bir mana da inovatif adım oldu ve Passat adını geride bırakarak yolunda yeni volkswagen cc olarak devam etti. Yenilenen yüzü ve ismiyle de 4 yıl kadar yollarda olan bu spor lüks otomobil için aslında tepeden tırnağa değişim zamanı geldi. Beklenen araç için bilgiler düşmeye başladı. İşte detaylar…


Yeni Kasa Volkswagen CC

Yakın zaman içerisinde casus fotoğrafları çekilen 2017 yeni kasa volkswagen cc, adım adım “ben geliyorum” diyor. Gelişim aşaması devam eden ve ilk prototipi üretilen otomobilin nasıl görüneceğine dair fotoğraflarda düşmeye başladı. Gri renkteki iki görsel, yeni nesil cc için beklenen halini temsil ediyor. Büyük bir ihtimalde öyle olacak. Çünkü Alman firma bu konuda geçen sene bizlere ipucu vermişti. 2015 yılında tanıtılan Volkswagen Sport Coupe Concept GTE ile gelecekte üreteceği araçların genel tasarım yapısında ön izlenim vermişti. İşte o konsept araç merakla beklediğimiz yeni vw cc’yi temsil ediyordu. Birçok otoriter otomobil sitesi de bunu böyle kabul etti.

Önemli olan bundan sonra bizi nasıl araç beklediği. Tasarım olarak az öncede belirttiğim üzere aşağıdaki görseller ön izlenim verecektir. Fakat alt yapıda neler olacağı merakla bekleniyor. Tahminimce başlangıç motorları arasında 1.4 tsi 150 ps ACT yer alacaktır. Fakat yeni nesil 1.5 TSi EVO’nun başı çekmesi muhtemel duruyor. Biz yinede fazla tahminlere girmeyelim. Bir süre daha beklemede kalacağız. 2017 yeni kasa volkswagen cc detaylanmaya başladığı an sizlerle paylaşacağım.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git