2017 Yeni Bentley Bentayga Dizel Teknik Özellikleri Açıklandı

SUV sınıfın pahalı yüzlerinden Yeni Bentley Bentayga artık dizel versiyonuna kavuştu. Aracı genel hatları ile aldım. Bakalım bentayga dizel neler sunuyor?

2017 Yeni Bentley Bentayga Dizel

Yeni bentley bentayga dizel de standart olarak 20 inçlik jantlar sunuluyor. Fakat opsiyon olarak 21 inçlik iki farklı renkte jant seçeneği de bulunuyor. 4, 5 ve 7 kişilik koltuk seçeneklerine sahip olan bentayga’nın opsiyon listesi oldukça geniş tutulmuş. Zaten böylesine lüks suv modeli için birkaç donanım paketi sunulması beklenemezdi. Volkswagen Grubunda yer alan ve birbirinden üstün donanımlara sahip olan araç, 7 farklı ana renk ile Avrupa pazarında satışa sunuluyor. Bu 7 ana rengin her birisi 10’dan fazla alt renk tonu ile seçilebiliyor. Az önce belirttiğim opsiyon jantlar aslında 22 inç ebat dahil olmak üzere 11 farklı seçeneğe sahip. Aracın içine geçtiğimizde 5 ana dekorasyon seçeneği öne çıkıyor. Tabi bu 5 temel seçenek farklı alanlarda deri döşemesi değiştirilebilen 10’dan fazla seçeneğe sahip. Yani şöyle diyeyim. Koltuk iç kısımları ve araçtaki belirli alanlar bir renkte, üst kısım ve dışında kalan bölgelerde bir başka renkle seçilebiliyor. Hepsi bu kadar mı? Tabi ki değil! Ahşap kaplama alanlarda öne çıkan İngiliz markası, bu aracı içinde 7 farklı kaplama seçeneği sunuyor. Kısacası içte ve dışta kişiselleştirmenin en ince detayına kadar iniliyor.

2017 Yeni Bentley Bentayga Dizel Teknik Özellikleri

2017 Yeni Bentley Bentayga Donanımları

Donanımsal olarak bilindik lüks SUV modellerindeki özelliklerin en güncel seçeneklerine yer verdiği için bentayga dizelin bu yönüne eğilmeye gerek yok. Fakat birkaç detaydan bahsedeyim. Multimedya sistemi; 4G alt yapısına sahip, Apple CarPlay ve Android cihazları destekleyen sistem üzerine kurulu ve 8 inçlik ekran üzerinden kontrol edilebiliyor. Ayrıca opsiyon olarak arka koltuk kafalıklarına 10.2 inçlik ekranlarda alınabiliyor. Bu araç ses sistemiyle de kendinden fazlaca söz ettiriyor. 700 watt rms ses çıkış gücüne sahip 12 kanallı amfi ve yine 12 hoparlör sayesinde kalitenin dokusunu kulaklarınız bile hissediyor. “Bu beni kesmez” diyenler için tamı tamına 1920 watt ses çıkış gücüne sahip sistem sunuluyor. 19 adet hoparlör ve bir adet 300 watt rms sub-woofer ile yüksek seslerde en ince detaylara inip, müziği konser salonun yaşamak isteyenlerin tercihi olacaktır. Ben bile anlatırken bir başka oldum. Kim bilir sürmesi ne keyif verir!

Gelelim teknik kısma. Aşağıda detaylıca teknik tabloyu aktardım. Üzerine ekleyeceğim ekstra bilgi yer yoktur. Bentley dizel üniteleri sevmeyen ve son derece bonkör üretici olarak bilindiği için Bentayga Dizel çok özel araç olarak görüyorum. Bakalım ülkemizde nasıl bir fiyatlandırma ile satılacak?

2017 Yeni Bentley Bentayga Dizel Teknik Özellikleri
Motor: 4.0 litre V8 435 ps 429 beygir 900 nm tork (turbo dizel)
Şanzıman: 8 ileri ZF otomatik şanzıman
Performans: 0-100 km/s: 4.8 saniye – Maksimum hız: 270 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 9.0 / 7.4 / 7.9 / 210 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 5140 mm / 1722 mm / 1998 mm
Bagaj Hacmi: 484 litre
Boş Ağırlık: 2499 kg


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git