2017 Seat Ibiza Cupra Donanımları Ve Türkiye Fiyatı

Yeni Seat Ibiza Cupra bildiğimiz gibi 2016 yılında yenilenmiş, makyajlanan Ibiza’nın çılgın çocuğu olarak sonradan geldi. Ibiza Cupra daha güçlü, daha agresif olarak yollara çıktı. B segmentte son yıllarda başarılı çıkışlarda bulunan Yeni Ibiza Cupra hız ve güç konusunda taktire şayan grafikler çiziyor. Yeni tipinde Led gündüz farları ve genişleyen hava girişleri dikkat çekiyor.

2017 Seat Ibiza Cupra

YENİ SEAT IBİZA CUPRA DA YENİ MOTOR KULLANILDI

Ibiza’nın güç versiyonu, yenilenen yüzünün yanı sıra motorunda da çok konuşulacak değerler yükledi. Eski versiyonuna göre hacimde 400 cc lik hacim artışının yanında 12 hp’lik güç eklenmiş. Yeni Ibiza Cupra bu versiyonunda Polo GTI dan tanıdığımız, 1.8 litre turbo motora 192 beygirlik güç nakledilmiş. Bu motorda ne kadar iddialı olduklarını çıkan değerler gösteriyor. 0-100 km hızlanmasını 6,7 sn de tamamlayarak, daha güçlü D segmenti araçlarla kafa tutacak kadarda hızlı. Maksimum olarak 235 km/h değerleri alınmış. Yapılan testlerde bu hıza zorlanmadan geldiği yorumları yapılıyor. Bu gücüde destekleyen tabi ki 320 Nm tork değeri oluyor. Son yıllarda motorların teknolojik ilerlemesini Yeni Ibiza Cupra’nın, ortalama 6,0 lt yakıt tüketiminden anlaya biliriz. Bu versiyonda sadece benzinli ünite vardır.

2017 Seat Ibiza Cupra Türkiye Fiyatı

YENİ IBİZA CUPRA’NIN DONANIM ÖZELLİKLERİ

Yeni Ibiza Cupra da en büyük yenilik olarak, 1.8 Tsi motorda DSG vites kutusuyla satışı yapılıyordu, bu versiyonda ise devrim niteliğinde manuel vitesle satışı yapılacağı. Hız tutkunlarının da aslında en sevdiği vites türü. Makyajdan sonra iç kısmında elektronik olarak destekler verilmiş. Çizgisini fazla bozmadan ilk dikkati, Leon dan alınan direksiyon simidi çekiyor. Bilgi ekranı ve klima bölgeleri toparlanarak daha şık hale sokulmuş. Bilgi ekranında modifiye edilerek, Apple ve Android telefonlara tam uyumlu hale getirildi. İç yeniliklerin içinde klima tuşlarının altına yerleştirilmiş Sport adında bir düğme var; bu düğmeye basarsanız araç yaklaşık olarak %10-%12 civarlarında süspansiyonlarınızı sertleştiriyor. Standart olarak 17 inç jant seçenekle gelen Ibiza Cupra, arka stop farlarında da Led kullanılmış ve frenlemede size şekilli yanıyor. Geri görüş kamerası eklenerek sesli uyarı vermekte.Yeni vergilendirme düzenine göre Seat Ibiza Cupra tahmini olarak 102 bin TL civarları olacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git